ثبت لوگو و نشان تجاری

ثبت برند می تواند توسط فرد حقیقی و حقوقی انجام بگیرد. یکی از مزایای مهم ثبت برند این است که افراد و یا کارآفرینان می توانند تبلیغات و برنامه های بازاریابی خود را بر اساس آن پیش ببرند. سازمان ها یا مجموعه هایی که متعلق به بیش از یک نفر می باشند برای ثبت برند لازم است به صورت شرکت این اقدام را انجام دهند. درواقع نشان تجاری یک اسم، علامت، نماد یا طرح، یا ترکیبی از آن ها، است که به منظور معرفی محصولات تولید کنند و تمیز دادن آن ها با کالاهای مشابه سایر رقبا، ثبت میشود. به عبارت دیگر در این شرایط ثبت برند شرکت انجام میشود که دارای زیرمجموعه های متعددی است که عبارتند از ثبت شرکت سهامی خاص، شرکت تعاونی، شرکت با مسئولیت محدود و تضامنی و غیر تجاری! باید بگوییم که بهترین و خاص ترین اسامی برای برند، یک نتیجه محرمانه و به یادماندنی هستند. پس از تشکیل کمیسیون که اعضاء آن از کارشناسان و رئیس اداره علائم تجاری هستند، اعضاء مذکور به اعتراض شما رسیدگی مینمایند و نتیجه از طریق سامانه به شما اعلام میگردد. سپس پس از آنکه دفترخانه فرم اطلاعات کاربری و گواهی امضا به شما ارائه داد بایستی این مدارک را در سامانه مذکور بارگذاری کنید و نام کاربری و گذر واژه خود را دریافت کنید.

ثبت نشان تجاری

This article was written with GSA Content Generator DEMO!

ثبت برند تجاری

ارسال ایمیل باید از همان آدرسی باشد که شما در سامانه ثبت نام کرده اید تا مدارک شما به اطلاعات اولیه تان متصل شود و ما بتوانیم با سرعت هرچه بیشتر انجام خدمات را شروع کنیم. نکته مهم ۱ : در ثبت برند مربوط به اشخاص حقیقی در هنگام ثبت نام و وارد کردن شماره تلفن همراه ، حتما باید شماره همراه در سیستم مخابرات به نام خود شخص باشد . هنگام ثبت برند باید به این نکته توجه کنید که عناوین و یا علامت هایی که انتخاب می کنید به شئونات جامعه موافق باشد. در واقع لوگو علامت یا شکل گرافیکی و بصری می باشد که نشان دهنده یک برند خاص بوده و به همین دلیل نمی تواند تکراری باشد. مرحله است که اداره به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود مشابه و یا عین علامت درخواستی شما تصمیم به ثبت علامت می گیرد.که بازه زمانی ۳۱ روزه از زمان چاپ روزنامه جهت اعتراض به نام یا تصویر یا خدمات و کالاهای انتخاب شده در نظر گرفته می شود. این موضوع به این معنی هست که لوگوی طراحی شده باید به رنگ ها ی مختلف مانن سیاه و سفید و رنگی و در انواع سایزها قابل تشخیص و ثبت باشد.

ماده۳۶ـ اداره مالکیت صنعتی، اظهارنامه را ازلحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی و درصورتی که علامت را قابل ثبت بداند، اجازه انتشار آگهی مربوط به آن را صادر میکند. و نیازی به طی این مراحل توسط شما نخواهد بود. در این حالت پرونده شما رد شده است و دیگر قابل پیگیری نمی باشد. شما بایستی استعلام بگیرید و از اینکه برند قبلا انتخاب نشده باشد و یا اینکه قابل موافقت شدن باشد اطمینان حاصل نمایید. ثبت برند یک حقوق انحصاری را برای کالا و خدمات ارائه شده ایجاد می کند که برای مشتریان و مخاطبان خود جلب اطمینان می کند. شاید مهمترین دلیل این باشد که شما میتوانید حق استفاده انحصاری از برند مورد نظر جهت شناساندن کالا و یا خدمت مورد نظر را به دست آورید. لازم به ذکر است هزینه و تعرفه های ارائه شده در هر سال متفاوت بوده و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای استعلام نرخ روز با کارشناسان رویال ثبت تماس بگیرید.

البته این کار را، می توان به طراحان گرافیک سپرد. خالق اولیه که دارای حق پتنت طراحی بود، شکایت خود را از طریق دیوان عالی پیگیری کرد، این پرونده در نهایت فقط با پرداخت شش سنت غرامت پایان یافت. لازم به ذکر است که در این مرحله محدودیت هایی وجود دارد از قبیل عدم امکان اختصاص دادن سمت به کارمندان دولت در شرکت، داشتن حداقل ۱۸ سال برای تمام افراد و هیئت مدیره، عدم امکان اختصاص دادن سمت مدیر عامل به یک شخص در دو شرکت مختلف. جهت تشکیل این پرونده بایستی تصویر برابر با اصل تمام مدارکی را که آپلود کرده بودید را همراه داشته باشید. دقت داشته باشید برای ثبت برند لزوما نباید شرکت باشید و اشخاص حقیقی هم میتوانند برند خود را ثبت کنند. اما چیزی که با ثبت نشدن برند کسب و کار شما را تهدید می کند این است که هنگامی که برند شما به موفقیت برسد ممکن است افراد سودجویی پیدا شوند و بدون اطلاع شما آن را به ثبت برسانند.