ثبت نام تجاری(برند) – موسسه بین المللی حقوقی و ثبتی اجلاس

به همراه داشتن آگهی تاسیس شرکت در اولین روزنامه رسمی و در صورتی که در هیئت مدیره تغییراتی را بوجود آورده اید نیز آخرین روزنامه رسمی مبنی بر این تغییرات را باید حتما همراه داشته باشید. ما از شما می خواهیم تا در صورت علاقمندی به آشنایی بیشتر با موضوع ثبت برند ، به این سایت مراجعه کنید و در صورتی سوالات بیشتری داشته باشید می توانید از مشاوران ما بخواهید تا آن را برای شما بیشتر توضیح دهند. نام برند نمایانگر یکی از ویژگی ها و نکات مثبت کالا یا خدمات شما می باشد پس بهتر است از نام هایی بهره بگیرید که به محض مشاهده آن ، ذهن مشتری متصور یکی از ویژگی های محصول شما باشد ، مانند شرکت آمازون که با شنیدن نام آن به یاد وسعت و بزرگی این مجموعه خواهید افتاد . هر کسب و کاری که به تازگی راه اندازی شده و قصد رقابت با دیگر شرکت های همکار خود را دارد، لازم است در اولین فرصت… نکته: چنانچه قصد ثبت لوگویی را دارید که سه بعدی است بایستی آن را در قالب فایل گرافیکی دوبعدی یا سه بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه شده باشد، ارائه دهید. This data was written by GSA Content Generator DEMO!

تجاری در ایران چیست؟

در این مرحله از مراحل ثبت برند در سامانه ثبت برند، یک منوی کشویی با عنوان طبقه کالا به شما نشان داده می شود. ۵ در این مرحله از مراحل ثبت برند در سامانه ثبت برند، پیغام (نوع اظهارنامه خود را مشخص کنید) را ملاحظه می کنید. بر این اساس ابتدا در کادر اول، مشخص نمایید که برند مورد نظر شما آیا فقط تصویر است یا فقط حرف یا کلمه و یا ترکیبی از تصویر و حرف و کلمه می باشد. یادتان باشد که شما در حقیقت میخواهید یک اظهارنامه برای علامت و برندتان ثبت کنید. باید مشخص کنید که این کلمه یا حرف، فارسی است یا غیرفارسی. علامت تجاری یک شرکت باید در میان علایم شرکت های مشابه، مشخص و متمایز باشد. هدف از ثبت علامت تجاری در ایران چیست؟ حقوق ناشی از ثبت علامت، اقدامات مربوط به کالاها و خدماتی را که توسط مالک علامت یا با موافقت او به کشور وارد و در بازار ایران عرضه میگردد، شامل نمیشود. در درجه نخست علامت تجاری (برند) یک تعهد است و می گوید که شما آن نام را می شناسید و به تعهد آن اعتماد دارید. اگر برند مورد نظر شما قبلا به ثبت رسیده باشد، در قسمت انتهایی فرم می توانید آن را ملاحظه نمایید، در غیر این صورت و در حالت عدم ثبت برند شما ، سامانه ثبت برند نتیجه استعلام برند را در قالب پیغام ( این جستجو شامل نتایجی نمی باشد ) به شما نشان خواهد داد. This content has been written by GSA Content Generator Demoversion!

هر بازرگانی که محصولات خود را روانه بازار می کند، قادر می باشد به منظور آن محصول نشان تجاری ویژه ای را مشروط به این که علامت ذکر شده را مطابق قانون و مقررات در اداره ثبت شرکت ها و اختراعات به ثبت برساند انتخاب نماید. اعتراض ثبت : چنانچه متقاضی قبل از ثبت و یا بعد از ثبت آن، بر فرآیند ثبت برند معترض باشد می تواند با دارا بودن شرایط زیر، اعتراض و درخواست بررسی مجدد نماید. مالک علامت ثبت شده میتواند علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از علامت استفاده کند و یا شخصی که مرتکب عملی شود که عادتاً منتهی به تجاوز به حقوق ناشی ازثبت علامت گردد، در دادگاه اقامه دعوی نماید. ۱. قانون حمایتی که تمام مخترعان و تاجران و حتی هنرمندان را دربر می گیرد و تضمین می کند که اگر هرکسی به هر نحوی تصمیم به استفاده از این ایده ها داشته باشد در حالی که رضایت صاحب برند را کسب نکرده، از طرف قانون پیگیری شده و مجبور به پاسخگویی در برابر قانون خواهد بود.

در این صورت رمزی در اختیار شما قرار می گیرد که با استفاده از آن قادر خواهید بود در هر زمان از مراحل طی شده برای ثبت برند خود آگاه شوید. ۴- در صورت برندسازی قوی جزو دارائی­های ارزشمند صاحبانشان خواهند بود. وقتی می خواهیم علامت تجاری را به ثبت برسانیم یه سری قوانین وجود دارد که رعایت آن الزامی می باشد به موجب همین امر ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی قوانین ثبت علامت تجاری مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید. هر برند یا علامت تجاری ار طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالا ها و خدمات و یا اجاره دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ ،صاحب اثر را محافظت می کند. برای استفاده از کد امنیتی (CAPTCHA)، شما نیاز به نصب افزونه Really Simple CAPTCHA دارید. ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم و به سوالاتتان پاسخ بدهیم.