سوالات متداول ثبت برند و علامت تجاری – ثبت تکسفیر

بله.دریافت استعلام به صورت ۲۴ ساعته می باشد ولی استعلام دریافتی فقط ۶۰ درصد قابل استناد می باشد .به دلیل اینکه این استعلام ها قادر به تشخیص شباهت ها نمی باشند و ممکن است در زمانی که ثبت برند را شروع می نمایید شخصی قبلا آن را ثبت کرده باشد. علامت تجاری بعد از ثبت اظهارنامه تا ۱۰ سال اعتبار دارد.بعد از پایان ۱۰ سال با درخواست صاحب برند برای دوره های ۱۰ ساله قابل تمدید می باشد.برای تمدید اعتباربرند ، شش ماه مهلت داده می شود. مرحله نهایی تحویل گرفتن گواهی ۱۰ ساله برند است. اگر با گذشت ده سال هنوز به تجارت با این برند تجاری ادامه می دهید باید آن را تمدید کنید. آن را نزد خود حتما نگهداری کنید. ۱۰.آیا حتما باید علامت تجاری خود را ثبت نمایم ؟ برای ثبت برند حتما باید نامی برای آن انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم مراحل ثبت برند را به صورت کامل به شما توضیح دهیم ، شما به عنوانِ یک صاحبِ برند درخشان در هر صورت باید ازحریمِ هوشمندی خود محافظت کنید . موسسه ثبت آشنا با استفاده از مجرب ترین کارشناسان در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت، برای پیش برد هرچه بیشتر اهداف مشتریان با ارائه جدید ترین و علمی ترین راه کارها در کمترین زمان ، نقش بسیار مثبتی در بهبود روند رشد بازار و تجارت کشور داشته باشیم. This post was written by GSA Content Generator Demoversion.

ثبت نشان تجاری

فرق برند و نام تجاری چیست؟ در ایران قوانینی برای ثبتِ؛ نام برند وجود دارد که باید در هنگام انتخاب / ساخت نام به آنها توجه کامل داشت. در صورتی که متقاضی همچنان بر درخواست خود اصرار داشت یادداشت متقابلی را به همراه استدلال مربوط به اداره ذکر شده می فرستد. اضافه کردن یک حرف ، اشکال یا خطوط به علامت تجاری که قبلا ثبت شده است ، جدید نمی باشد و قابلیت ثبت شدن نخواهد داشت به این دلیل که مشابه علامت ثبت شده است و از دید مشتریان و افراد غیر متخصص ممکن است به اشتباه بیافتند و محصولی را به اشتباه خریداری نمایند . به صورت کلی هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات به کار رود، علامت تجاری محسوب میشود. درست در همان زمان که ما در حال تلاش هستیم و ثبت پتنت های طراحی در صنعت مد افزایش می یابد و در حالی که این کار به بخشی از استراتژی های شرکت های فعال در صنعت مد تبدیل می شود، متأسفانه ما از این گزینه محروم می شویم.

۵.کدام علائم را نمی توانم ثبت کنم ؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که صاحبان کسب و کار جهت ثبت برند اینترنتی تجاری خود از ما می پرسند این است که “چگونه یک نام تجاری مناسبی انتخاب کنیم؟ ۱۳.اظهارنامه ثبت برند من رد شده است آیا می توانم شکایت کنم ؟ ۲۰.آیا می توانم از کارت بازرگانی شخص دیگری برای ثبت برند لاتین استفاده کنم ؟ ۵.کدام علائم را نمی توانم ثبت کنم ؟ ۱۵.آیا می توانم علامت تجاریم را انتقال دهم؟ ۳.بعد از اینکه برند خود را ثبت کردم تا چه زمانی اعتبار دارد و در صورت انقضای تاریخ می توانم آن را تمدید نمایم ؟ اجرای دستور فوق در صورتی که محصولات در گمرک باشند توسط مامورین گمرک والا توسط ضابطین خواهد بود. تشکیل شود.علامت تجاری هر نشان قابل مشاهده ای است که به وسیله آن می توان محصولات یا خدمات اشخاص چه به صورت حقیقی یا حقوقی را از سایر محصولات مشابه تشخیص داد.در واقع علامت تجاری یا برند وسیله ای برای تشخیص و شناخت کالاها و محصولات یک تولیدی از دیگر محصولات مشابه تولید کنندگان دیگر یا همان تولید کننده می باشد. علائم تجاری باید به خوبی موقعیت مرتبط با محصول قابل رقابت را تعیین نموده و برای مشتریان جایگاه رقابتی شرکت را در بین رقبا توصیف نمایند .

ثبت برند تجاری

علامت جمعی یعنی هر نشان قابل رؤیتی که باعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و بتواند مبدأ و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یاخدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده میکنند متمایز سازد. در کنار شما هستیم. ثبت علامت تجاری فقط در برخی موارد که دولت و قانون تعیین نموده است الزامی می باشد و در سایر موارد هیچ اجباری ندارد و مختار هستید برند خود را ثبت ننمایید.ولی به شما توصیه می نمایم برای اینکه از امتیازات و حمایت های دولت پس از ثبت برند برخوردار شوید بهتر است آن را ثبت نمایید. موارد دیگری مانند تعداد نوبت چاپ آگهی در روزنامه رسمی، هزینه های بررسی، هزینه وکیل و یا مابالتفاوت هزینه ها جهت ثبت در تمام یا بخشی از طبقات مختلف، بر هزینه کلی ثبت علامت تجاری تاثیرگذار خواهد بود. به صورت کلی برخی فعالیتها براساس قانون تجارت لازم است از طریق شرکتهای تجاری انجام شود. ماده ۱۸۴ ـ اگر مدعی تا ۳۰ روز از تاریخ امر مذکور در ماده ۱۸۲ این آییننامه از مجرای حقوقی یا از طریق کیفری در دادگاه صالح مقرر در ماده ۵۹ قانون طرح دعوی ننماید، توقیفی که به عمل آمده است باطل و کان لم یکن بوده و وی طبق ماده مذکور مسئول خسارات وارده به طرف خواهد بود.