طبقات ثبت برند و علامت تجاری + جدول طبقه بندی کالا

اگر به بهترین شهرت هم یک شرکت تولیدی و یا خدماتی نائل شود و نتواند کیفیت مورد نظر مشتری را جوابگو باشد بدون تردید جامعه مشتریان خود را از دست خواهد داد. کارشناسان ثبت شرکت و ثبت برند ویونا در موسسه ثبتی ویونا سال ها است در کنار شما به عنوان یار همیشگی شما بوده اند و می توانند بدون تردید بهترین انتخاب شما برای ثبت برند در کوتاه ترین زمان باشند. مدت اعتبار برندهایی که به ثبت می رسند ۱۰ سال از تاریخ تقدیم اظهارنامه است و همچنین در پایان این مدت ۱۰ ساله، یک مهلت ۶ ماهه برای تمدید برند وجود دارد که مالک برند برای حفظ آن باید حتما قبل پایان یافتن این مهلت ۶ ماهه، نسبت به تمدید آن اقدام کند و اگر اقدام به تمدید برند خود در این بازه زمانی نکند، هر شخصی که متقاضی این برند باشد، می تواند با طی کردن مراحل پیش گفته، برند فوق را به نام خود ثبت نماید . استفاده از اسامی عام برای ثبت برند به طور جداگانه قابل ثبت نیست و باید همراه با یک نام دیگر باشد. قیاسی که وکلای نشان تجاری و وکلای IP در این مورد از آن استفاده می کنند این است که این مثل یک بازی whack-a-mole (بازی که در آن بازیکنان از یک چکش چوبی برای ضربه زدن به خال های اسباب بازیی که به صورت تصادفی ظاهر می شوند، استفاده می کنند) است: اگر به یه جایی ضربه بزنید از یه جای دیگه سروکله اش پیدا میشه. This article has been done by GSA Content Generator DEMO.

ثبت برند تجاری

در صورتی که اسناد ضمیمه اظهارنامه و سایر اسناد مربوط به زبان دیگری غیر از زبان فارسی باشد، ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه عادی کامل آن الزامی است. مرجع ثبت در صورت لزوم می تواند در جریان بررسی اظهارنامه ، ترجمه رسمی مدارک مذکور را مطالبه کند. اگر کسی بخواهد به خاطر اینکه شما نشانتان را ثبت نکرده اید، شما را تخریب کند، به عنوان دارنده نشان تجاری از وضعیت بهتری برخوردار خواهید بود. ضمن اینکه برند هایی که به شهرت و اعتبار خوبی دست پیدا کرده باشند و توانسته باشند خود را در میان رقبا معرفی نمایند ارزش مالی بیشتری دارند و خریداران زیادی می توانند خریدار برند شما باشند . در هر مرحله از انجام ثبت شما می توانید با زدن گزینه ثبت موقت فرم پر شده را ثبت کنید تا از حذف ناخواسته آن جلوگیری کنید . اما شرکت هایی که بدون داشتن یک برند معتبر ثبتی اقدامات شرکتی خود را انجام می دهند به سادگی و در عرض مدت کوتاهی می توانند همه شهرت و اعتبار خود را از دست بدهند . اما در مورد ثبت علامت تجاری قضیه کاملاً متفاوت می باشد زیرا بر خلاف اداره ثبت شرکت ها که در تمام شهرهای ایران وجود دارد، اداره مالکیت معنوی که وظیفه و مسئولیت اموری از قبیل ثبت علائم تجاری، ثبت طرح های صنعتی و ثبت اختراعات را بر عهده دارد، فقط در شهر تهران مستقر می باشد و تمامی اظهارنامه های مربوط به موارد مذکور از سراسر ایران به این اداره ارسال می شود و با توجه به تعداد کارشناسان محدودی که این اداره دارد، طبیعتاً فرصت بررسی سریع، دقیق و فنی اظهارنامه های ارسالی در زمان اندک وجود ندارد و با توجه به حجم انبوه اظهارنامه های واصل شده به اداره مالکیت معنوی، صف و نوبت بررسی تشکیل می شود و همین صف و نوبت است که دلیل اصلی طولانی تر شدن پروسه ثبت برند به نسبت ثبت شرکت می باشد .

یکی از دلایل این سوال اختلاف بسیار زیاد بین زمان لازم برای ثبت شرکت و زمان لازم برای ثبت برند می باشد زیرا روند زمانی لازم برای ثبت شرکت در مجموع معمولاً کمتر از ۱۰ روز است اما در مورد ثبت برند معمولاً چیزی در حدود ۲ ماه خواهد بود. ثبت برند و علائم تجاری هم همانند ثبت شرکت باید توسط افراد و وکلای خبره انجام شود تا تمامی باید ها و نباید های لازم انجام شود تا برند قدرتمند و با کیفیت به ثبت برسد و بتوان همیشه به آن تکیه کرد. ما میتوانیم امور ثبتی مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و تفاوت قیمتی چشمگیر در اسرع وقت انجام دهیم و با ارائه پشتیبانی و خدمات مشاورهای متنوع، تجربه خوبی را در امور ثبتی برای اشخاص و کسبوکارها رقم بزنیم. اولین کاری که بعد از اخذ کدرهگیری اظهارنامه باید انجام دهید ارسال مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری به اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد می توان از طریق پست مدارک را ارسال نمایید. علت این اختلاف زمانی در این است که اداره ثبت شرکت ها در تمام شهرها و نقاط ایران وجود دارد و اقدامات لازم و ثبت انواع شرکت برای متقاضیان در استان ها و شهرهای ایران، در اداره ثبت شرکت های همان شهر و استان انجام می شود در نتیجه چیزی به نام صف و نوبت بررسی وجود ندارد و کار با سرعت قابل قبولی انجام می گیرد.

لازم به یادآوری است ، جهت استعلام نام برند درخواستی خود، می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید تا بتوانید با اطمینان خاطر نسبت به ثبت برند پبشنهادی خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است که می توان برند خود را برای سال های طولانی و ده ها سال با اقدام به موقع و پرداخت هزینه های مربوطه و برای دوره های متوالی ۱۰ ساله تمدید کرد و از داشتن برندی با قدمت بالا و حرفه ای که داشتن آن آرزوی بسیاری از رقبای است لذّت برد. قوانین سال ۱۴۰۰ برای ثبت برند و علامت تجاری در ایران چیست؟ مدت زمان اعتبار برند ثبت شده ۱۰ سال است که بعد از به اتمام رسیدن این زمان تا ۶ ماه میتوان برای تمدید برند اقدام نمود. اگر قصد ثبت نشان تجاری خود را دارید، حتماً پیش از آن با مشاروان خبره ثبت۳ مشورت کنید و بدون آگاهی اقدام به شروع روند قانونی ثبت علامت تجاری نکنید. علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.