نحوه ی تغییر نام شرکت پس از ثبت شرکت

۵- در صورتیکه مجمع مذکور با حضور اکثریت سهامداران تشیکل شده باشد ارائه اصل آگهی دعوت( ماده ۹۷ لایحه اصلاحی قانون تجارت) الزامی می باشد. پس از آن، لیست آگهی های قانونی اعم از آگهی های ثبت شرکت و ثبت مالکیت معنوی که در آن اسم آن شخص وجود دارد نشان داده می شود. در قسمت جدید/ آرشیو میتوانید سال مورد نظر را به نسبت جدید بودن و یا آگهی های ده سال قبل پیدا کنید.

نکته بسیار مهم در خصوص حد نصاب جلسه برگزار شده این است جلسه درصورتی که به حضور کلیه صاحبان سرمایه برگزار شود جلسه به رسمیت شناخته می شود و درصورتی که جلسه با حضور اکثریت برگزار شود احتیاج به تشرفات دعوت می باشد. و خیلی موارد دیگر که درصورت تمایل می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید و مشاوره بگیرید. تغییر اساسنامه شرکت در طولانی مدت و با گذشت زمان اجتناب ناپذیر و حتمی می باشد. چون در فرض اول این حقیقت نهفته است که گاهی قوانین تجاری کشور با صلاحدید مقامات عوض می شوند و به طبع آن، اگر در اساسنامه شرکت مورد متناقضی وجود داشته باشد، مجبور به عوض کردن آن می شوند. سلام خانم عباسیان بستگی به نوع تصمیمات دارد که در قالب چه مجمعی باشد.

ارائه اساسنامه شرکت همراه امضا و همچنین ذکر شدن موضوع فعالیت شرکت در آن از اسناد و مدارک مهم هر شرکتی محسوب می شود. ایجاد چنین تغییراتی فقط در صورتی ممکن است که این موارد به تصویب مجمع عمومی فوق العاده و یا هیأت مدیره رسیده باشد. با افتخار بله دوست عزیز فرقی نمی کند تهران باشید یا نه، ثبت تغییرات شرکت به صورت آنلاین و از طریق سامانه می باشد.

به همراه مدارک مورد نیاز قبلی و حتی تغییرات جدید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود . ب-۱-اعضای هیات مدیره عبارتند از خانم/آقای……………خانم/آقای……………..خانم/آقای……………برای مدت دو سال انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می دارند.مجمع تصویب ثبت برند تجاری نمود در اجرای ماده ۱۲۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت می تواند رئیس هیات مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد. در وبسایت آگاه ثبت می توانید از طریق فرم های درج شده، شماره تماس یا ارسال ایمیل، بصورت مستقیم و رایگان با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

استعلام تغییرات شرکت

لازم به ذکر است ، شرکت هایی که با مجوز به ثبت رسیده اند برای تغییرات شرکت خود باید از نهادهای مختلف گروهی مجوز گرفته و صورتجلسه تغییرات را هم که به تایید مجوز درآمده و اصل مدارک به همراه مجوز به اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود. اداره ی کل شرکتها در صورت صحت صورتجلسه و رعایت کردن کلیه اصول و قواعد قانونی آن و مطابقت موارد آن با پرونده ی اصلی، آگهی تغییرات ثبتی را صادر نموده که در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار اطلاع رسانی شود. نام شرکت ، شناسه ملی شرکت و شماره ثبت شرکت سه رکن اصلی جهت استعلام شرکت توسط سامانه فوق الذکر می باشد. همین طور جهت ثبت تغییرات شرکت یا ثبت اینترنتی نیز می توان از این سامانه که زیر شاخه ی سازمان ثبت اسناد کشور می باشد ، استفاده کرد. گام سوم در ثبت شرکت، تعیین آدرس است که به نام اقامتگاه شرکت شناخته می‌شود. تمامی نامه‌های اداری و قضایی به آدرس شرکت ارسال می‌شوند.

در حالی که در شرکت سهامی خاص اخذ وام بسیار راحت تر بوده و معمولا تا سقف ۱۰ برابر سرمایه شرکت امکان اخذ وام و اعتبارات از بانکها یا موسسات مالی امکانپذیر است. انحلال شعبه شرکت نیاز به تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده دارد. همچنین لیستی از آگهی های تغییرات شرکت در سایت روزنامه رسمی کشور به نشانی دربخش آگهی های قانونی وجود دارد که اشخاص ثالث می توانند از آن اطلاع پیدا کنند. به سمت اعضای هیئت مدیره شرکت برای مدت ………… سال (یا بمدت نامحدود) انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می نمایند. در محل قانونی شرکت تشکیل گردید و نسبت به موارد ذیل اتخاذ تصمیم گردید. وکالت داده می شود با مراجعه به ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و امضاء دفاتر اقدام نمایند.

جستجو در پرشین ثبت

در شرکت های سهامی مجمع عمومی فوق العاده می تونه به هیئت مدیره اجازه بده که ظرف مدت معینی که نباید از ۵ سال بیشتر بشه، سرمایه شرکت را افزایش بده. افرادی که قصد ثبت شرکت بازرگانی را دارند شرکت مسئولیت محدود را انتخاب ثبت شرکت در تهران می کنند. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت ها یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مدت مسئولیت هیات مدیره در شرکت مسئولیت محدود، نامحدود است مگر اینکه در اساسنامه به ترتیب دیگری در نظر گرفته شده باشد.

  • کلیه اسناد و مدارک و اوراق بهاء دار با امضاء مشترک خانم ها/ آقایان…………………………………..
  • کپی مدارک هویتی نام برده شده در بالا برای شریک یا شرکایی که قصد خارج شدن از شرکت را دارند.
  • ثبت تغییرات شرکت که هر بار برای تنظیم صورت‌جلسه تغییرات و ثبت آن در سامانه و دریافت آگهی تغییرات باید مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان پرداخت کنید.
  • به مبلغ ………………………… ریال طی گواهی بانکی شماره …………………..
  • اگر بخواهیم اطلاعات وارد شده را پاک کنیم از کلید «حذف ارتباط شخص» استفاده می نماییم.

نوع صورتجلسه بستگی به اساسنامه شرکت شما دارد که ثبت شعبه را در حیطه وظایف کدام مجمع گذاشته باشد. شرکت ثبت کرده ام با وجود تمام شدن تاریخ های اعضای بازرسی و هیت مدیره هیچ تغییراتی تا کنون ثبت نشده دارم. می خواستم بدانم بعد از گرفتن مفاصا اداره مالیات باید صورت جلسه را در سیستم اینترنتی ثبت کنم و یا اینکه یک مرتبه صورتجلسه را ثبت کنم و مدارک را ارسال کنم و هر زمان هم که مفاصا آماده شده مفاصا را نیز ثبت کرده و ارسال کنم. بعد از ارسال مدارک ایراد نقص مجوز برای یک بند از اساسنامه گرفته شده است. آیا میتوان این بند را حذف کرد؟ چون ثبت اینترنتی نیز نهایی شده اجازه تغییر اینترنتی نداریم. در صورتی که شناسه ملی شرکت را در اختیار ندارید می توانید با استفاده شماره ثبت و انتخاب نوع شرکت به مرحله بعد بروید.

نمونه صورتجلسه تأسیس شعبه در شرکتهای با مسئولیت محدود

در مورد ثبت تغییرات شرکت مبنی بر نقل و انتقال سهام این نکته که نداشتن گواهی مالیاتی (نقل و انتقال) باعث عدم ثبت آگهی می شود . اگر قرار باشد که یک نفر به صورت مجمعا ریاست هیات مدیره و مدیر عامل را تصدی نماید باید این موضوع به مجمع عمومی عادی با رعایت ماده ۱۲۴ قانون تجارت به تصویب سه چهارم آراء حاضر در مجمع رسیده باشد. در صورت فوت اعضا باید صورتحلسه ی نقل و انتقال سهام به صورت قهری تنظیم گردد و همراه با گواهی مالیات بر ارث و گواهی انحصار وراثت به اداره ی ثبت شرکتها ارسال گردد. سلام.بنده سوالم برای مدارکی هست که باید بفرستم اداره ثبت شرکتها.

تغییرات شرکت

پس از گردآوری مدارک گفته شده، شرکا بایستی فرآیند ثبت تغییرات شرکت تعاونی را از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها آغاز کنند. در صورتیکه شخص تازه وارد شرکت شده باشد از طریق آخرین آگهی تغییرات و در صورتیکه از ابتدای ثبت شرکت عضو بوده از طریق آگهی تاسیس میتوان از وجود اسم شخص در هیات مدیره مطمئن شد. آگهی های شرکت را می توانید از طریق جستجو در سایت روزنامه رسمی بیابید . ثبت صورتجلسه تغییرات مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه.

در قانون برای سهامداران هر نوع شرکت مسئولیت هایی در نظر گرفته است و مجمع عمومی نمی تواند به دلخواه خود این مسئولیت ها را عوض کند. در واقع بسیاری از شرکت های ثبت می توانند در این باره به متقاضی کمک کنند. شرکت الی ثبت نیز جزو شرکت های با سابقه در حوزه ثبت تغییرات است و اطلاعات جامعی را در این باره در سایت خود به آدرس elisabt.ir انتشار داده است. ایجاد تغییرات متنوع و زیاد در شرکت امری عادی است اما سهامداران نمی توانند تمام تغییرات را طی یک جلسه و با نوشتن یک صورتجلسه انجام دهند، باید هر موضوع تغییر به طور جداگانه بررسی شود و صورتجلسه آماده شود. بعد از حضور صاحبان سرمایه تصمیم مورد نظر را به کلیه صاحبان سرمایه اعلام و موضوع تغییرات را در صورتجلسه ای تنظیم شده مورد تائید قرار می دهند.

هم چنین سازمان هایی که از ارگان های مختلف دولتی مجوزهایی برای فعالیت خود کسب کرده اند بایستی از این سازمان ها مجوز تغییرات شرکت را داشته باشند. پس از طی این مراحل باید صورتجلسه به همراه دیگر مدارک شرکت، به آدرس ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت ها ارسال شود تا در مورد این روند تغییرات در مجمع آن سازمان تصمیم گیری به عمل بیاید. در زیرمجموعه های تغییرات شرکت ها، تغییر تابعیت شرکت نیز به چشم می خورد. بر طبق قانون شرکت ها به عنوان یک شخصیت حقوقی شناخته می شوند.