نمونه اسم شرکت

پس چاره ایی نیست جزء انتخاب نام زیبا برای شرکت که همین یکی از مهم ترین قسمت ثبت شرکت که انتخاب نام شرکت است می باشد. مهلت اعتبار نام های تایید شده اشخاص حقوقی که منجر به ثبت شرکت و انتشار آگهی رسمی ثبت شرکت می شوند نامحدود است اما در صورتیکه نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر منجر به ثبت و انتشار اگهی نگردد، صرفا «سه ماه از تاریخ تایید نام» اعتبار دارد. این مدت برای شرکتهای سهامی عام «شش ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس» می باشد.

مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید. مثلا استفاده از نامی مانند “لوازم آشپزخانه مروارید” شما را به لوازم آشپزخانه محدود خواهد کرد. خلاق باشید و اسمی انتخاب کنید که متمایز بوده یا معنای خاصی داشته باشد. ۲- مخاطب شناسی کنید تا نامی که انتخاب می‌کنید بتواند با مخاطبان کسب و کار شما ارتباط بیشتری برقرار کند. نکته مهمی که در رابطه با اسم خاص باید به آن توجه کنید این است که عنوان یکی از سیلاب های نام شرکت می توان از آن استفاده کرد، اما به عنوان اسم اصلی شرکت و اسمی تک سیلابی استفاده از آن امکان پذیر نخواهد بود.

اسم شرکت

۵- مشورت کنید و از خانواده یا دوستانتان بخواهید تا به شما برای اسم شرکت ایده بدهند، اما آن را به یک کارگروهی تبدیل نکنید چرا که انتخاب گروهی اسم نهایتا شما را به سمت ساده‌تر و معمولی شدن ایده‌هایتان می‌کشاند. از طرف دیگر ممکن است نهایتا کسی در این میان رنجیده خاطر شود. ثبت برند استفاده از اسامی خاص اصیل ایرانی هم افتخار آمیز و باشکوه است و هم می‌تواند توصیفی از شرکت شما باشد. اسم انتخابی شما باید دارای معنا و مطابق با فرهنگ جمهوری اسلامی بوده و نام‌هایی که مخالف با موازین شرعی و نظم عمومی هستند و یا مستهجن و خلاف اخلاق‌اند تایید نخواهند شد.

ثبت نام چهار سیلابی شرکت

مهلت اعتبار نام­های تشکیل شده نا محود است بغیر­از اینکه از زمان ثبت نام شرکت هیچ اقدامی برای ثبت شرکت انجام نشده باشد در اینصورت نام شرکت تنها three ماه معتبر خواهد بود. نام انتخابی برای شرکت باید پیگیری ثبت تغییرات شرکت تلفظ آسان داشته باشد و از کلمات قلمبه سلمبه استفاده نشود. برای کسب و کار خود از نام های طولانی که برای اکثریت مشتریان تلفظ کردنش آسان نیست و نمیتوانند به خاطر بسپارند و معنا دار نیستند استفاده نکنید.

  • سلام، راستش من درباره این موضوع اطلاعی ندارم؛ ولی کامنت شمارو تائید یکنم که بقیه دوستانی که می‌دونن راهنمایی کنن.
  • تشکیل هیئت نظارت اگر شرکا تعدادشان بیشتر از ۱۲ نفر باشد، براساس قانون باید هیئت نظاره تشکیل گردد و صورتجلسه باید به وسیله ی هیئت نظارت امضا گردد.
  • حالا سعی کنید بر اساس این مجموعه از کلمات و توصیفات اسم مناسبی پیشنهاد دهید.
  • همپای پیشنهاد اسم شرکت یا به عبارتی انتخاب اسم برای شرکت، یافتن استراژی متمایز و مدیریت این استراتژی نیز بسیار اهمیت دارد.
  • با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره داشتیم، باید بگوییم که انتخاب یک نام برای شرکت شما اهمیت بسیاری دارد و همین موضوع باعث می شود که حساسیت این کار هم افزایش پیدا کند.

از اشعار شعرا و اسامی آن ها و همچنین اسامی دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود . ج- در اقدام نوع سوم نسبت به شرکتهای با تابعیت خارجی به نحو شرکتهای با تابعیت ایرانی عمل می شود و در دفتر مخصوص شرکتهای خارجی منعکس می شود. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود. زمانی که شما موفق به ثبت یک نام تجاری شوید عملا تا زمانی که شما نخواهید هیچ‌کس نمی‌‌تواند این نام را از شما بگیرد . مالکیت برند یا علامت تجاری امروزه تنها روش مطمئن برای محافظت از یک نام تجاری است. اما به هر صورت شاهد هستیم که داشتن یک عنوان یا نام تجاری قدرتمند هم بسیار اهمیت دارد.

گزینش یک نام مناسب که با اطلاعات کافی و توجه لازم انتخاب شده است، می تواند شرکت شما را تا اوج موفقیت بالا ببرد. از طرف دیگر انتخاب یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت شما را نابود کند. حال می توانید اوراق را امضا کرده و به همراه مدارک لازم به اداره ثبت شرکتها پست نمایید.

پس از برسی نام ها توسط کارشناس در صورت رد اگر متقاضی اعتراض دارد می تواند اعتراض کتبی را ارائه نماید. ۶) استفاده از اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید بصورت حروف نوشته شود. تبصره ذیل ماده ۱ آئین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری الزامی است. فرایند اخذ تایید نام در صورت رد شدن نام ها بیش از ۴۸ ساعت خواهد شد.

در ایران قوانین زیادی برای ساخت اسم شرکت وجود دارد و در هنگام ثبت شرکت شما باید نام شرکت را مشخص کرده باشید. تایید نام یک شرکت توسط اداره کل شرکت­ها انجام می­شود و تایید موسسات صنعتی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام می­شود. پروسه ثبت نام یک شرکت و ساخت اسم شرکت به صورت اینترنتی انجام می­شود در نتیجه شما می­توانید به صورت اینترنتی از طریق سازمان ثبت شرکت­ها نام شرکت خود را ثبت و پیگیر ثبت نام شرکت باشید. در ایران انتخاب نام برند جز اولین گام‌های اجباری برای ثبت شرکت است. ممکن است در روند ثبت شرکت‌ اسم‌های انتخابی‌تان چندین بار رد شوند زیرا انتخاب اسم شرکت در ایران قوانین خاص خود را دارد.

برحسب موضوع فعالیت و مخاطبان هدف، نام شرکت را انتخاب نمایید. از انتخاب کلماتی که بصورت ترکیبی یا کلماتی که بصورت مخفف هستند در انتخاب ثبت شرکت نام شرکت پرهیز نمایید. نخستین گام برای ثبت شرکت که می تواند در آینده و موفقیت آن سهم بسزایی داشته باشد، انتخاب نام برای ثبت شرکت است.

ایده برای اسم شرکت

سعی کنید لیستی از همه‌ی اسم‌هایی که به ذهن‌تان می‌رسد را جمع کنید و اگر انتخاب آن اسم علت خاصی دارد جلوی آن اسم علت آن‌ را یادداشت کنید. سلام و عرض ادب ، میخواستم بپرسم امکانش هست نام و نام خانوادگی دونفر به عنوان نام شرکت باشه ، مثلا «علی حسینی و محمد محمدی» البته این به عنوان مثاله. سلام اگر بخواهبم اول نام با اتاق شروع شود چه شرایطی باید لحاظ گردد. ساخت اسم شاید پیچیده باشد اما اگر ارکانه گفته شده را رعایت کنید می تواند برایتان راحت باشد . این نام در حقیقت واژه یا واژگانی می باشد که اشخاص برای معرفی شرکت خود اعلام می دارند. مانند ( پاکان اندیشمند کامیان ) در این جا اندیشممند یک تک سیلاب عام است که در کنار دو سیلاب خاص قرار گرفته است .

موضوع شرکت نسبی باید امور تجاری باشد و این یعنی نمی‌تواند شامل معاملات اموال غیرمنقول مانند ساختمان و زمین باشد. نکته قابل توجه در شرکت نسبی این است اگر دارایی‌های شرکت کفاف ندهد، بدهکاران می‌توانند برای دریافت بدهی خود سراغ اموال شخصی شرکا بروند. طبق ماده ۱۸۳ قانون تجارت، حداقل فرد مورد نیاز برای تشکیل شرکت نسبی دو نفر است. با ثبت شرکت از سوء استفاده های افراد متخلف جلوگیری می نمایید و دیگر شرکت ها هم با اطمینان بیشتری با شما وارد معامله می شوند.زیرا شرکتی که ثبت می شود از پشتوانه مالی و حمایت دولتی خوبی برخوردار می شود. چون اگر برندتان را ثبت نکرده باشید از نظر قانونی هیچ حقی نسبت به آن اسم ندارید. سلام آقای ابراهیم؛ من فکر میکنم اسمای بهتری هم هست که همه مخاطبا بتونن باهاش ارتباط برقرار کنن و نوشتنش هم ساده باشه.