نکات کلیدی در ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت سهامی خاص ۳۵% سرمایه واریز می شود امادر محدود نیازی به واریز سرمایه نیست. اظهارنامه شرکت سهامی خاص که توسط اداره ثبت شرکتها بصورت فرم چاپ شده است. ثبت شرکت سهامی خاص را با ما تجربه و تغییرات را به ما بسپارید. با توجه به نوع شرکت سهامی خاص مورد درخواست تاسیس متقاضی, اوراق تاسیس توسط کارشناسان موسسه ثبتی ذهن ناب تنظیم می شود. به طور مثال شرکت هایی که برای انجام پروژه ای خاص تاسیس می گردند، عمدتاً به صورت محدود و مطابق زمانی که در اساسنامه تعیین شده است، به انجام فعالیت می پردازند اما عمده شرکت های بازرگانی به صورت نامحدود تاسیس می شوند. سهام شرکت به صورت عدد طبیعی (از ۱ شروع می شود تا بی نهایت) می باشد و نمی توان سهم را اعشار و یا کوچکتر از ۱ در نظر گرفت.

ثبت شرکت سهامی خاص

سپس تمامی مدارک به صورت دقیق و تنظیم شده باید به شرکت ثبتی تحویل داده شود. ۳- هر شخصی که خود یا همسرش به طور موظف حقوق بگیر مدیران و مدیر عامل شرکت باشد. ۵- مبلغ سرمایه شرکت با تعیین میزان ووجوه نقد و غیر ثبت شرکت نقد. سلام، خیر مشکلی ایجاد نمی کند اما در ادامه شما نیاز به کد اقتصادی و کد کارگاهی بیمه دارید و بعدا نیاز خواهید داشت که محل دفتر را اداری کنید، جهت دریافت مشاوره و رفع مشکل می توانید تماس بگیرید.

نحوه ی ثبت شرکت نوپا یا استارت اپ

چون یک کارشناس خبره در همان روز اول و همان قدم اول برای ثبت شرکت سهامی خاص در کنارشان حضور داشته که مسیر تجارت و کسب و کارشان را از نظر حقوقی برایشان هموار و روشن ساخته است. ثبت شرکت سهامی خاص ، شرکت سهامی خاص نوعی از شرکت سهامی می باشد که سهام در آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی از طریق مردم قابل معامله است. زمان ثبت شرکت سهامی خاص تمام سرمایه اعلامی در موقع تأسیس توسط مؤسسان تأمین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شده باشد. ۶_ارائه گواهی پرداخت حداقل ٣۵ درصد سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آنجا افتتاح شده است.لازم به ذکر است بهتر است که سرمایه شرکت سهامی خاص در بدو تاسیس آن ۱۰۰ ثبت شرکت در تهران هزار کامل واریز کنید. ۱- در شرکت سهامی خاص به سرمایه ای که شخص با خود به شرکت وارد می کند سهام و به آن شخص سهامدار گفته میشود اما در شرکت های مسیولیت محدود به سرمایه ای که شخص با خود به شرکت وارد می کند سهم الشرکه و به آن شخص شریک گفته میشود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ثبت شرکت ماهان می باشد. تعیین سمت های مدیریتی شرکت به اضافه ی بازرسان شرکت و هم چنین قبول کردن این سمت ها توسط این افراد و تهیه ی کپی کارت ملی و شناسنامه ی آن ها. از شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای شرکت فتوکپی باید گرفته شود و در دادگستری یا دفتر استاد رسمی کپی برابر اصل شود. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس معادل یک میلیون ریال است.

صفر تا صد ثبت شرکت سهامی خاص

در نهایت به بعد از تائید اوراق با مراجعه به اداره ثبت آگهی ثبتی و اوراق تائید شده را تحویل و به باقی امور از جمله پرداخت های قانونی و اخذ کد اقتصادی و همچنین اخذ گواهی ارزش افزوده می پردازیم. در صورتی شما به عنوان یک ایرانی متقاضی ایجاد شرکت با اتباع خارجی باشید تنها باید پاسپورت شخص خارجی ترجمه ی رسمی شده باشد و در پاسپورتش مهر ویزای ایران خورده باشد، و البته که به عنوان شریک او هم مدارک را امضا کند. ارائه گواهی پرداخت حداقل ۳۵ % سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است. اساسنامه که مواد آن لازم الرعایه از طرف شرکت می باشد، از مهم ترین ارکان شرکت سهامی (عام و خاص) بوده، دربرگیرنده وظایف و اختیارات اعضاء شرکت، هیئت مدیره، بازرسان و مجامع عمومی که نشانگر سیاست های کلی، مقررات و رویه های اجرایی شرکت است، می باشد.

  • لازم به ذکر است که هزینه ثبت شرکت سهامی خاص بسیار مناسب تر می باشد.
  • تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده همواره با اکثریت دو سوم آرا حاضر در جلسه رسمی معتبر خواهد بود.
  • اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد ارائه گردد. [newline]مدیرعامل دارای سمت عملیاتی می باشد.بنابراین مجاز نمی باشد توسط شخص دیگری به انجام وظیفه بپردازد.
  • سرمایه غیر نقدی باید تقویم، ارزش گذاری و تسلیم شرکت شود.

متقاضی عزیز، شما می توانید جهت درخواست مشاوره رایگان، با وارد نمودن شماره تلفن خود در فرم زیر و یا از طریق دیگر راه های ارتباطی اعلام شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان هلدینگ بین المللی ملاصدرا تماس حاصل فرمایید. در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد باید اصل وکالتنامه وکیل دادگستری آورده شود . برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ثبت شرکت در ایران را مشاهده فرمایید .

مدیر عامل نمی تواند به طور هم زمان به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت انتخاب شود، مگر آنکه سه چهارم آراء حاضر ردر مجمع عمومی عادی این امر را تصویب نماید. هیئت مدیره شرکت می بایست یک نفر شخص حقیقی را از بین اعضاء خود یا از خارج به عنوان مدیر عامل انتخاب نماید. سلام وقت بخیر، تمامی مواردی که فرمودید نیاز نیست چون اداره ثبت دفتر و سند و متراژ محل شما را بررسی نمی کند، اما بعدا برای گرفتن کد اقتصادی باید محل اداری داشته باشید، متراژ هم که مهم نیست و اجاره نامه برای گرفتن کد باید به نام شرکت باشد.

مجمع عمومی عادی شرکت هرسال نسبت معینی از سود ویژه شرکت را بصورت پاداش برای اعضای اصلی هیات مدیره تصویب خواهد کرد. اعضای هیات یک رئیس و یک نایب رئیس و یک عضو اصلی هیات مدیره برای هیات مدیره تعیین خواهند کرد. جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات جامع تر با ما تماسحاصل فرمایید.

بازرسان حق الزحمه خود را بعنوان پاداش دریافت خواهند کرد. بازرس یا بازرسان در مقابل شرکت و اشخاص ثالث نسبت به تخلفاتی که در انجام وظایف خود مرتکب می شوند. طبق قواعد عمومی مربوط به مسئولیت مدنی مسئول جبران خسارت وارده خواهند بود. شرکا می توانند تا ۱۰ برابر سرمایه خود، از بانک تسهیلات دریافت نمایند. از سال ۹۹ دیگر نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیست.

other