تکمیل فرم تعیین نام همراه با فهرستی از نام‌های پیشنهادی به ترتیب اولویت.

اگر می خواهید پاسخ تمامی این سوال ها را بدانید، این مقاله بسیار به شما کمک خواهد کرد.

ارائه مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز

کد اقتصادی، کدی است که توسط اداره امور مالیاتی جمهوری اسلامی ایران، به افرادی که تقاضا برای ثبت شرکت داده باشند و این تقاضا پذیرفته شده باشد، داده می شود.

در اساس نامه شرکت حدود اختیارات این سمت هم باید مشخص گردد.

تهیه تمامی مدارک مورد نیاز و مندرج در قانون و دریافت مجوز های لازم

) اجرای این قانون که از مصادیق نظریه سو استفاده از حق است به مدیر معزول اجازه می دهد خسارت خود را مطالبه کند. مطالبه خسارت مذکور باید از دادگاه های دادگستری به عمل آید.

پس از اینکه شرکت خود را به ثبت رساندید، نیاز است تا یکسری از اقدامات و مواردی با الزام یا به اجبار باید انجام شود را به انجام برسانید.

ولی اعضای هیئت مدیره شرکت و مدیر عامل شرکت نباید هیچگونه مسئولیتی در دانشگاه داشته باشند .

موضوع تعیین سمت و حدود اختیارات تمامی اعضا موضوع بعدی است. با توجه به مهارت ها و قابلیت های افراد، سمت و جایگاه ایشان باید تعیین گردد.

شرکت سهامی عام نوع دیگری از شرکت‌ سهامی است که قسمتی از سرمایه‌ی آن توسط فروش سهام به افرادی غیر از مؤسسان شرکت تأمین می‌شود. اعضای هیئت مدیره در شرکت‌ سهامی عام تنها از میان سهامداران انتخاب می‌شوند و نباید ممنوعیت قانونی برای تجارت داشته باشند و همچنین تعداد اعضای آن‌ باید حداقل ۳ نفر باشد.

دارایی و سرمایه شرکت شما میتواند در اعتبار شرکت شما نقش داشته باشد و شما را در مناقصات و مزایدات موفق تر کند،مهم ترین خصیصه شرکت های تجاری میزان سرمایه آن است .

پرداخت مبالغ تعیین‌شده مانند حق ثبت و حقوق دولتی به همراه فیش بانکی.

شرکت ها برای اینکه تحت یک نظم و دسته بندی قرار گیرند و قوانین برایشان رعایت شود، و علاوه بر آن به سبب اینکه هر کدام دارای قوانین مخصوص به خود می باشند، در دسته های مختلف قرار گرفته اند.